Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Talk

When tue 10. 11. 2020 from 19:00 Where Mezi Vodami 1955/19, Praha 4 - Modřany Fee 350 Kč

Jak zůstat na podzim zdraví dle Ajurvédy + meditace

 

 

Jak vplout do podzimního období hladce a v rovnováze. Ajurvédská moudrost k prevenci nemocí a dlouhověkosti.

 

Věřili byste tomu, že přechod mezi ročními obdobími je jednou z hlavních příčin vzniku nerovnováhy, která později může propuknout v nemoc? Každá změna venku má na nás vliv i vnitřně. Má vliv na naše tělo, mysl, emoce. Při změně ročního období se mění poměr pěti elementů, které jsou přítomné všude kolem nás ale i v každém z nás a to v individuálním poměru (naše individuální konstituce, dóša).

 

Mluvíme o elementu země, vody, ohně, vzduchu a prostoru (éter, akáša). Když se elementy změní kolem nás, změní se i v nás. Proto každá změna ročního období vyžaduje úpravu životního stylu tak, abychom předešli nerovnováze, či nemoci.

 

Ajurvéda je velmi efektivní a celostní systém pro prevenci nemocí, ale i rychlejší uzdravení. Učí nás žít v souladu s naší individuální konstitucí, ale i s přírodou a jejími cykly.

 

Přijďte se dozvědět více o období Váta (podzim), odnesete si teoretické, ale i praktické rady a tipy pro toto období a plynulý přechod mezi obdobími ve zdraví, vitalitě a rovnováze.