Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Meditace znamená vyšší zisk pro firmu

Stále více firem po celém světě přichází na to, že meditace může vést nejen k větší spokojenosti zaměstnanců, ale také k vyššímu zisku firmy. Mnoho firem v USA a západní Evropě dopřály meditaci všem svým zaměstnancům a zaznamenaly zlepšení výkonu.

Díky postupnému zredukování stresu se zaměstnancům zlepší zdraví, čímž klesne absence v práci. Dále díky pravidelnému hlubokému odpočinku stoupne výkonnost a kreativita a zároveň se zlepší loajalita k firmě a vztahy mezi zaměstnanci.

Jak probíhá firemní meditování?

Některé firmy umožňují zaměstancům meditovat v práci, jiné pouze umožní lidem projít kurzem a ti si poté meditují doma či o polední pauze. Obojí přinese firmě mnoho výhod.

Některé firmy vyhradí místnost a čas pro společnou meditaci. Jiné firmy pouze povolí zaměstnancům individuálně v průběhu dne využít meditaci pro dobití energie a lepší následný výkon. Meditace nepotřebuje absolutní klid, takže ji lze lehce aplikovat v každé firmě.

Jaké jsou přínosy pro firmu?

 • Vyšší výkonnost a kreativita
 • Zvýšení odolnosti vůči stresu
 • Prevence syndromu vyhoření
 • Lepší vztahy s kolegy
 • Větší spokojenost zaměstnanců
 • Menší nemocnost
 • Vyšší loajalita
 • Menší fluktuace zaměstnanců
 • Větší zisk a příjemnější prostředí

Jak můžeme vaši firmu naučit meditovat?

Pokud je ve vaší firmě jen pár zájemců o meditaci, můžete je poslat na náš běžný Kurz meditace. Kurzovné můžete spolufinancovat, nebo ho zaplatit celé, záleží na vás. Pokud ovšem chcete naučit meditovat celou firmu, a získat tak maximum přínosů Védské Meditace, zorganizujeme pro vás firemní kurz ve vaší společnosti přímo na míru.

Co předchází Firemnímu kurzu meditace?

Doporučujeme ve vaší firmě začít bezplatnou přednáškou o stresu a meditaci. Zjistíte více o zabijáku dnešní doby - o stresu, a proč je meditace tak účinná v jeho odstraňování. Představíme spoustu zajímavých vědeckých poznatků. Všichni ve firmě si nás budou moci nezávazně prohlédnout a rozhodnout se, jestli je meditace pro ně to pravé, nebo ne. Přednáška je zcela nezávazná, a i když poté firemní kurz neproběhne, informace z přednášky jsou cenné a obohacující i samy o sobě.

Co se naučíte?

Během prvního dne vás učitel naučí techniku, která je ušita na míru přímo pro vás a váš jedinečný temperament. V dalších dnech se společně se skupinou dozvíte vše z teorie i praxe meditace.

Po dokončení kurzu budete schopni samostatně meditovat, a užívat si tak přínosy meditace po celý život. Dostanete odpovědi na všechny své otázky. Zjistíte, jak meditace funguje, jak ji správně provádět, kdy a kde meditovat, jak meditaci úspěšně a udržitelně zařadit do svého již nabitého denního programu, atd.

Jak probíhá Firemní kurz meditace?

Kurz pořádáme při minimálním počtu 10 účastníků. Narozdíl od běžného kurzu se firemní kurz skládá ze 6 sezení. První 4 proběhnou v po sobě následujících dnech, další sezení se koná po 14 dnech a poslední sezení po měsíci.

Všechna sezení mohou proběhnout v prostorách firmy, pouze první, kde je předávána technika individuálně, je lepší uspořádat v menších a tišších prostorách mimo firmu. Součástí každého sezení je i skupinová meditace a prostor na otázky.

 • 1. den
  1,5 hodiny, Několik menších skupinek Individuální instruktáž
 • 2. den
  2,5 hodiny, Celá skupina Vysvětlení prvních meditačních prožitků
 • 3. den
  2,5 hodiny, Celá skupina Porozumění fungování meditace
 • 4. den
  2,5 hodiny, Celá skupina Začlenění meditace do našeho rušného života
 • 14. den
  2,5 hodiny, Celá skupina Začlenění meditace do našeho rušného života
 • 30. den
  2,5 hodiny, Celá skupina Začlenění meditace do našeho rušného života
Chci objednat firemní kurz

Kdo kurz vyučuje?

Tomáš Reinbergr

Jsem vděčný, že mohu být učitel Védské meditace, techniky, kterou jsem se v roce 2012 naučil od Tima Mitchella a od té doby ji nadšeně 2x denně praktikuji. Dále jsem také učitelem jógy, koučem, otcem dvou synů a zakladatel VAŠÍ LIGY.

“Díky meditaci lépe usínám, nejsem téměř nemocný a kolegové se mnou prý lépe vycházejí a více se směju. Lépe překonávám dramata života - s odstupem. S vděčností sleduju u ostatních podobné zázraky, když začnou meditovat.”

Více o Tomášovi

Kolik kurz stojí?

Informace o ceně budou probrány individuálně s klientem.

 • 4 sezení v délce 2-3 hodiny, podle potřeby překladu do češtiny
 • 2 sezení následující po kurzu na cca 2 hodiny
 • naučení kompletní meditační techniky, z které budete mít celoživotní přínos
 • celoživotní garance, že vám meditace bude fungovat.
 • pokud máte později s meditací potíže nebo chcete s čímkoli poradit, poskytujeme konzultace, nebo mohou zaměstnanci kdykoli navštívit navazující veřejné setkání zdarma či s minimálním příspěvkem za nájem prostor
 • možnost navštěvovat pravidelnou skupinovou meditaci a zeptat se na cokoli
Chci objednat firemní kurz

Otázky a odpovědi

Ukažte mu tuto stránku. Ukažte ji i svým kolegům a zjistěte, jestli je to zajímá. Pokud ano, zkuste přesvědčit šéfa či majitele nejprve k bezplatné přednášce o stresu a meditaci. Ozvěte se nám a dohodneme její termín u vás ve firmě.
Naše přednášky i kurzy probíhají většinou v zasedací místnosti Friends Coffee House. Jedná se o příjemné místo přímo v centru Prahy, hned u Václavského náměstí.
Ne, během kurzu sedíme pohodlně na židlích, není třeba žádné speciální oblečení. Můžete přijít klidně v obleku či kostýmu rovnou z práce.
Ne, po kurzu můžete meditovat úplně samostatně po zbytek svého života. Rádi vás ale uvidíme, můžete zdarma přijít na jednu z pravidelných skupinových meditací, kde si můžete meditaci připomenout, na cokoliv se zeptat a potkat lidi, se kterými máte mnoho společného.
Ne. Spíše budete vstřebávat informace, než sdílet svůj životní příběh. A dotýkat se někoho už vůbec ne. Nejde o terapii, ale o kurz nabitý zajímavými informacemi.
Ne, kurz je určen pro lidi žijící moderním způsobem života a Védská Meditace není žádným náboženstvím. Můžou ji praktikovat ateisté i věřící v jakékoli náboženství. Pouze první den, z úcty k Indické tradici, ze které tato technika pochází, se tzv. půdžou vzdá dík všem učitelům v minulosti. Toto je jediným momentem celého kurzu, který se podobá obřadu. Jedná se o pár minut, kdy se v sanskrtu poděkuje tradici učitelů a symbolicky se jim věnují květiny a několik dalších věcí.
Není, informace dokážete vstřebat a techniku si osvojit i bez nich. Ale pokud si rádi píšete, můžete.
Žádný problém, buď přijdete na jeden z pozdějších termínů, nebo vám při včasné omluvě zálohu v plné výši vrátíme.

Firmy, které kurzy meditace již využívají

Partneři: