Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

Kurz Védské Meditace

Tuto jednoduchou techniku se naučíte za pouhá 4 sezení, ale její přínosy si užijete po celý život. Nabijte se 2x denně energií a využijte ji pro větší radost ze života, lepší výkonnost, kreativitu i zdraví!

Kdo se může kurzu zúčastnit

Kdokoli, kdo chce žít plnějším a bohatším životem. Muži i ženy, mladí i staří. Kurz je obzvlášť vhodný pro těhotné či kojící matky a taky pro ty, kteří mají náročnou práci na soustředění. Kurzy jsou v češtině ale je možné se domluvit i na angličtině.

Meditovat může kdokoliv:

 • podnikatelé
 • dělníci
 • manažeři
 • důchodci
 • sekretářky
 • studenti
 • ajťáci
 • zdraví i nemocní
 • matky v domácnosti

Co kurzu předchází?

Pokud jste ještě nebyli na úvodní přednášce o stresu a meditaci, velmi vám ji před samotným kurzem doporučujeme. Není sice přímo součástí kurzu, ale dozvíte se na ní hodně o problematice i o kurzu samotném. Pokud už termín nestihnete, podívejte se alespoň na toto video.

Více o přednášce

Co se naučíte?

Během prvního dne vás učitel naučí techniku, která je ušita na míru přímo pro vás a váš jedinečný temperament. V dalších dnech se společně se skupinou dozvíte vše z teorie i praxe meditace. Po dokončení kurzu budete schopni samostatně meditovat, a užívat si tak přínosy meditace po celý život.

Dostanete odpovědi na všechny své otázky. Zjistíte, jak meditace funguje, jak ji správně provádět, kdy a kde meditovat, jak meditaci úspěšně a udržitelně zařadit do svého již nabitého denního programu, atd.

Kdo kurz vyučuje?

Tomáš Reinbergr

Jsem vděčný, že mohu být učitel Védské meditace, techniky, kterou jsem se v roce 2012 naučil od Tima Mitchella a od té doby ji nadšeně 2x denně praktikuji. Dále jsem také učitelem jógy, koučem, otcem dvou synů a zakladatelem VAŠÍ LIGY.

“Díky meditaci lépe usínám, nejsem téměř nemocný a kolegové se mnou prý lépe vycházejí a více se směju. Lépe překonávám dramata života - s odstupem. S vděčností sleduju u ostatních podobné zázraky, když začnou meditovat.”

Více o Tomášovi

Jak kurz probíhá?

Védskou Meditaci se naučíte na kurzu ve 4 po sobě jdoucích dnech. Většinou se jedná o neděli až středu. Každé sezení je dlouhé maximálně 2 hodiny. Kurz lze tedy v pohodě zvládnout i při rušném pracovním a rodinném životě. Součástí každého sezení je i skupinová meditace a prostor na otázky.

 • Ne
  2 hodiny, Předání mantry a provedení první meditací
 • Po
  2 hodiny, Vysvětlení prvních meditačních prožitků
 • Út
  2 hodiny, Porozumění fungování meditace
 • St
  2 hodiny, Začlenění meditace do našeho rušného života
Chci na kurz

Kolik kurz stojí?

Dle tisícileté tradice věnoval žák učiteli týden svého života. Buď prací v jeho domácnosti nebo částkou odpovídající jeho týdennímu příjmu. Tuto tradici ctíme částečně. Cena je daná, ale pokud cítíte, že vám kurz dal více, můžete doplatit částku, kterou cítíte. Daná cena je 6000 Kč. Pro studenty a seniory je minimální cena 4000 Kč. Předem se platí záloha 2000 Kč převodem, zbytek přineste prosím v bílé obálce na první sezení. Pokud je pro vás cena problémem, prosíme obraťte se na mě přímo. Každý, kdo se chce meditaci naučit, k tomu dostane možnost. Co cena zahrnuje?

 • 4 sezení v délce 2 hodiny
 • naučení kompletní meditační techniky, z které budete mít celoživotní přínos
 • garantujeme, že vám meditace bude fungovat po celý život.
 • pokud máte později s meditací potíže nebo chcete s čímkoli poradit, vždy vám rádi zdarma pomůžeme.
 • z kurzovného financujeme provoz Védského centra a šíření jeho poslání
Chci na kurz

Co říkají účastníci kurzu?

Mám problémy s odpočíváním a zejména proto jsem šel na kurz s Timem. Od kurzu medituji opravdu dvakrát denně a můj odpočinek se změnil. Jsem klidnější a na věci se koukám i z jiného pohledu, navíc mne již neunavuje deficit spánku, který meditace opravdu nahradila. Tim dokáže předat určitý dar klidu, tolerance, vnitřního pokoje i radosti a to se chci i nadále meditací učit a rozvíjet. Jsem moc zvědav na vývoj s postupem času po roce pěti apod.
Reference 1
Václav Beneš
- trenér manažerských dovedností
Hlavní přínosy meditace pro mě jsou: zklidnění mysli, když jsem ve stresu,  relaxace, větší prožitek přítomnosti, větší vyrovnanost (mnohem méně se mě dotýkají negativní věci), vyrovnanější přístup k jídlu, spokojenější vztah s manželem – cholerikem. Jako novopečená maminka medituji při kojení a dobíjím tak baterky, abych se zase naplno mohla věnovat dceři a nebyla unavená.
Reference 2
Lucie Jahodová
- obchodní ředitelka a kojící matka
Pravidelná meditace mi přinesla jednoznačně spoustu pozitivních efektů. Mimo jiné i větší klid, zvýšení odolnosti vůči stresu, zlepšenou schopnost koncetrace, větší nadhled a posílenou imunitu.
Reference 3
Václav Soukop
- pilot Boeingu 737
Sama sebe bych charakterizovala jako analytický, konzervativní typ člověka. Navíc jsem velký skeptik, který očekává v životě spíše negativní věci. Jako většina pracujících maminek žiju neustále v časovém presu, vkoloběhu práce-škola-kroužky-domácnost. K meditaci jsem proto zpočátku přistupovala velmi skepticky. Ale zjistila jsem, že můj život se díky ní opravdu změnil k lepšímu. Od té doby, co medituju potřebuji mnohem méně spánku a přesto se cítím odpočatá a nabitá energií. Navíc mám pocit, že jsem se celkově trošku zklidnila a mnohem lépe se vyrovnávám se stresovými situacemi, které každodenní život přináší. Meditace pro mě znamená chvilku v nabitém programu dne, kdy se celkově zklidním a naslouchám sama sobě.
Reference 4
Olga Zdeňková
- účetní

Často vás zajímá

Ne, během kurzu sedíme pohodlně na židlích a není třeba žádné speciální oblečení. Můžete přijít klidně v obleku či kostýmu rovnou z práce.
Většinou jde o malou příjemnou skupinu, maximálně 20 lidí. Každému se učitel věnuje dostatečně a každý má dost prostoru se na cokoliv zeptat, veřejně či soukromě.
Ne, po kurzu můžete meditovat úplně samostatně po zbytek svého života. Rádi vás ale uvidíme, můžete zdarma přijít na některou z pravidelných skupinových meditací, kde si můžete vše připomenout, na cokoliv se zeptat a potkat lidi, se kterými máte mnoho společného.
Ne. Spíše budete vstřebávat informace, než sdílet svůj životní příběh. A dotýkat se někoho už vůbec ne. Nejde o terapii ale o kurz nabitý zajímavými informacemi.
Ne, kurz je určen pro lidi žijící moderním způsobem života a Védská Meditace není žádným náboženstvím. Můžou ji praktikovat ateisté i věřící v jakékoli náboženství. Pouze první den, z úcty k Indické tradici, ze které tato technika pochází, se tzv. půdžou vzdá dík všem učitelům v minulosti. Toto je jediným momentem celého kurzu, který se podobá obřadu. Jedná se o pár minut, kdy se v sanskrtu poděkuje tradici učitelů a symbolicky se jim věnují květiny a několik dalších věcí.
Není, informace dokážete vstřebat a techniku si osvojit i bez nich. Ale pokud si rádi píšete, můžete.
Snažíme se umožnit předání techniky meditace každému s upřímným zájmem. Z našeho fondu a díky několika sponzorům můžeme poskytnou několik stipendií. Pokud opravdu chcete meditovat, kontaktujte nás.
Děti meditujících rodičů učíme od 5 let techniku s otevřenýma očima. Od 12 let se dítě může naučit i dospělou techniku, jejíž přínosy si užívají jeho rodiče.
Žádný problém, buď přijdete na jeden z pozdějších termínů, nebo vám při včasné omluvě vaši zálohu v plné výši vrátíme.
Pokud vám naše termíny nevyhovují nebo chcete individuální péči a nevadí vám vyšší náklady takového kurzu, je možné pro vás udělat soukromý individuální kurz. Nebo jste skupina známých či kamarádů a chcete si udělat vlastní kurz? Žijete ve městě, kde nepůsobíme? Rádi vám vyjdeme vstříc. Kontaktujte nás prosím.

Rezervujte si své místo

Předem se platí záloha 2 000 Kč, na místě poté doplatek hotově.


Zadejte svůj e-mail a my vás budeme maximálně 1x měsíčně informovat o nových termínech.


Partneři: